Всі новини

Триразового олімпійського чемпіона з важкої атлетики Лу Сяоцзюня тимчасово відсторонили після позитивного тесту на допінг

23 грудня 2022, 16:33

Китайського важкоатлета Лу Сяоцзюня тимчасово відсторонили після позитивного результату тесту на еритропоетин.

Згідно з даними Міжнародного агентства тестування (ITA), яке проводить усі антидопінгові процедури для Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF), пробу Лу було взято поза змаганнями 30 жовтня.

Минулого року в Токіо Лу став найстарішим олімпійським чемпіоном з важкої атлетики, він переміг у ваговій категорії до 81 кілограма у віці 37 років.

Тоді семеро представників китайської команди з восьми виграли золоті медалі в Токіо, що стало найкращим результатом в історії олімпійської важкої атлетики.

З тих пір Лу не брав участь у змаганнях, але планував спробувати відібратися на Олімпіаду в Парижі.

Він став першим міжнародним важкоатлетом із Китаю, який здав позитивну допінг-пробу з 2015 року, і першим, кого відсторонили з 2010 року.

Лу є одним із п’яти спортсменів, які виграли три золоті олімпійські медалі у цьому виді спорту.

Еритропоетин - це білок, який за функцією належить до гормонів. Основна причина, по якій спортсмени використовують цей стимулятор — поліпшення доставки кисню до м“язів.