Tribuna/Футбол/Блоги/10 найшвидших голів за всю історію Євро: рекордсмен Байрамі, три англійця та всього один м'яч із минулого століття

Трохи про рекорди.

16 червня, 15:36
1

У матчі між збірними Італії та Албанії був забитий найшвидший гол за всю історію Євро. Шокував італійців і переписав історію півзахисник італійського ж «Сассуоло» Недім Байрамі. Потіснив Надім у рейтингу представника РФ, тому албанці вже не даремно приїхали до Німеччини.

Давайте поглянемо, як зараз виглядає перша десятка найшвидших голів Євро.

10 місце. Євро-2004, збірна Англії, Майкл Оуен: 2 хвилини, 25 секунд

У чвертьфіналі домашнього Євро-2004 португальці зійшлись з «вічними фаворитами» збірною Англії. Вже через 2 хвилини «леви» змусили «Ештадіу да Луж» вигукувати прізвище Оуен. Тоді ще форвард «Ліверпулю» майстерно зорієнтувався після невдалої гри головою від Костіньї і з розвороту елегантно перекинув м’яч через Рікарду Перейру.

Зрештою, поєдинок закінчився з рахунком 2:2, все вирішувала серія післяматчевих пенальті, в якій звісно в Англії не було жодних шансів. Не забиті 11-метрові від Девіда Бекхема та Даріуса Вассела відкрили двері португальцям у півфінал турніру.

9 місце. Євро-1996, збірна Англії, Алан Ширер: 2 хвилини, 14 секунд

Ще один представник нападницького цеху від англійців у цьому списку. Євро-1996 проходило на теренах Туманного Альбіону, як раз тоді з’явився своєрідний гімн збірної – легендарна пісня «It`s coming home». Вболівальники «трьох левів» були впевнені, що це точно їхній рік. І турнір підтверджував фанатські сподівання: вихід з групи, перша перемога в серії післяматчевих пенальті в історії. Тоді в чвертьфіналі постраждала Іспанія.

Казка закінчилась в півфіналі проти німців. Проте розпочиналось все для Англії дуже добре. Вже через 2 хвилини та 14 секунд підопічні Террі Венейблза вийшли вперед завдяки голу Алана Ширера після кутового. Німеччина вже на 16 хвилині зрівняла рахунок. Все перейшло до влучних ударів з 11-метрової точки. Точнішими в цьому виявились представники «маншафт», які перемогли з рахунком 7:6.

Цікаво, що вирішальним виявився пенальті від нинішнього тренера англійців Гаррі Сауатгейта. Саме він не зміг переграти Андреаса Кепке та поховав шанси на домашній фінал.

8 місце. Євро-2012, збірна Чехії, Петр Їрачек: 2 хвилини, 14 секунд

На цей раз групова стадія. Збірна Чехії програла свій перший поєдинок на Євро-2012, що приймала Україна та Польща. Критично потрібної була перемога в наступному матчі з Грецією. Початковий тиск дав про себе знати. Вже через 2 хвилини Петр Їрачек відгукується на передачу Томаша Хюбшмана та переграє Коста Халкіаса.

В підсумку чехи вже на 6 хвилині подвоїли перевагу та, не дивлячись на пропущений гол, змогли втримати переможний рахунок 2:1. Чехія вийшла з групи, проте все закінчилось на стадії чвертьфіналів в матчі проти Португалії, яким вони поступились 0:1.

7 місце. Євро-2016, збірна Ірландії, Роббі Бреді: 2 хвилина

Євро-2016 ледве не подарувало сенсацію. Ірландія, яка зі своєї групи вийшла з третього місця в 1/8 натрапила на фаворитів турніру – збірну Франції. Вже на 2 хвилині Поль Погба порушує правила проти Шейна Лонга у власній штрафній площі. Пенальті спокійно реалізовує тодішній гравець «Норвіч Сіті» Роббі Бреді. Однак підопічні Мартіна О’Ніла не змогли втримати перевагу. Дубль Антуана Грізманна не дозволив шокувати французьких вболівальників.

6 місце. Євро-2020, збірна Англії, Люк Шоу:1 хвилина, 56 секунд

Знову англієць, знову швидкий гол, знову програш у серії пенальті. Дійство відбувалось на відкладеному через коронавірус Євро-2020. У фінальному поєдиноку проти збірної Італії, який відбувався на легендарному «Вемблі», Люк Шоу вже на початку матчу ефектно з льоту замкнув подачу Кірана Тріп’єра. Але на 67 хвилині Боннучі заштовхав м’яч, чим зрівняв рахунок.

У кінцевому підсумку все дійшло до 11-метрових, в яких «скуадра адзурра» переграла «трьох левів» 3:2 та святкувала перемогу на Євро-2020.

5 місце. Євро-2016, збірна Польщі, Роберт Левандовський: 1 хвилина, 40 секунд

Польща у 2016 році розраховувала потрапити в свій перший півфінал Євро. Для цього потрібно було пройти збірну Португалії. Розпочиналось все розкішно, вже через хвилину після мочатку зустрічі Левандовський замикає простріл з флангу. Підопічні Адама Навалки не змогли втримати позитивний для себе результат. На 32 хвилині Ренату Санчеш зрівнює рахунок. Зрешто, Польща поступається в серії післяматчевих пенальті з рахунком 3:5

4 місце. Євро-2020, збірна Данії, Юссуф Поульсен: 1 хвилина 39, секунд

Дебютний поєдинок для збірної Данії на Євро-2020 майже закінчився трагедією. Крістіан Єріксен в матчі проти Фінляндії знепритомнів прямо на полі через зупинку серця. Той поєдинок шоковані данці програли 0:1. В наступному турі їм протистояла Бельгія. Вмотивовані «червоно-білі» вже з самого початку показали що налаштовані максимально серйозно – Юссуф Поульсен скористався обрізкою захисту бельгійців і вивів Данію вперед, але цього голу виявилось замало. Де Брюйне та Торган Азар здобули перемогу для власної збірної, рахунок на табло 2:1. Для Данії той чемпіонат виявився досить успішним: вони такий пройшли групову стадію і вилетіли від збірної Англії в півфіналі.

3 місце. Євро-2020, збірна Швеції, Еміль Форсберґ: 1 хвилина, 22 секунди

Недовго гол Поульсена був найшвидшим на Євро-2020. Атакувальний півзахисник «РБ Лейпцига» Еміль Форсберг вже через 82 секунди вивів збірну Швеції вперед у поєдинку групового етапу проти Польщі. Матч закінчився результативною перемогою шведів 3:2 та забезпечив для них вихід у плей-оф з першого місця.

2 місце. Євро-2004, Дмітрій Кіріченко: 1 хвилина, 7 секунд

На жаль, в історії Євро є і трагічна сторінка. Довгий час рекорд найшвидшого голу належав незрозуміло кому. Як завжди росіяни максимально намагались зіпсувати життя іншим. Вони вже не мали жодних шансів вийти до плей-оф, проте навіщось вже через 67 секунд Кіріченко забив у ворота майбутніх переможців Євро-2004 збірної Греції гол. Для чого і кого це було потрібно невідомо. Греки не оговталися після такого шокуючого для них розвитку подій та навіть програли цей матч з рахунком 2:1

1 місце. Євро-2024, збірна Албанії, Недім Байрамі: 23 секунда

Матч групи В між збірними Італії та Албанії вже увійшов в історію чемпіонатів Європи. Бо вже на 23 секунді півзахисник «Сассуоло» Недім Байрамі, після невдалого ауту від ді Марко, потужним ударом в ближній кут оновив рекорд найшвидшого голу на континентальній першості. Проте це не допомогло «червоно-чорним» святкувати успіх, в підсумку перемога Італії 2:1

Джерело: givemesport