Tribuna/Футбол/Блоги/Беллінгем став пʼятим британцем, який виграв Лігу чемпіонів не з британською командою

2 червня, 16:20

Перемога «Реала» у фіналі Ліги Чемпіонів над дортмундською «Боруссією» з рахунком 2:0 дозволила мадридцям святкувати 15-й трофей в цьому турнірі. Вчорашній тріумф став першим для Джуда Беллінгема, який таким чином яскраво завершив свій дебютний сезон у футболці «вершкових». Джуд засмутив свою колишню команду з якої він минулого літа перебрався у стан королівського клубу. 20-річний півзахисник увійшов до елітного списку гравців, що до цього моменту складався з чотирьох британських футболістів. Саме стільки представників Туманного Альбіону ставали переможцями в ЛЧ з іноземними командами.

Беллінгем доєднався до славетного клубу до якого входять:

Пол Ламберт – шотландський півзахисник, що здобув «вухастого» виступаючи за «Боруссію» Дортмунд в 1997 році. У фінальному протистоянні «бджоли» зійшлись з «Ювентусом» Зінедіна Зідана в Мюнхені. Швидкий дубль Карла-Гайнца Рідле у першому таймі, в дебютному голі асистував саме Ламберт, дозволили створити комфортну перевагу. У кінцевому підсумку, поєдинок завершився з рахунком 3:1 і це досі єдина перемога «чорно-жовтих» в найпрестижнішому клубному змаганні.

Стів Макманаман – англійський півзахисник, який більшість своєї кар’єри провів виступаючи за «Ліверпуль». Проте йому випала честь стати першим англійцем, який вийшов у фінал ЛЧ граючи за іноземний клуб. Макманаман тоді захищав кольори мадридського «Реала». У 2000 році в іспанському фіналі проти «Валенсії» Стів карколомним ударом подвоїв перевагу над «кажанами».

Трохи згодом Рауль довів рахунок до розгромного 3:0. Через два роки 8-й номер «вершкових» виграв другу для себе Лігу Чемпіонів. На цей раз королівському клубу протистояв «Баєр». Так, саме в тому матчі Зідан з неробочої лівої шикарним пострілом злету у дев’ятку забив гол та встановив остаточний рахунок 2:1.

Оуен Харгрівз – англієць, що народився в Канаді, здобув свою першу перемогу в Лізі Чемпіонів у складі мюнхенської «Баварії». Він відіграв усі 120 хвилин фінального протистояння проти «Валенсії» на «Сан-Сіро». В цьому матчі домінували пенальті: на 2-й хвилині Гаїска Мендьєта засмутив мюнхенців, реалізувавши 11-метровий. Через 4 хвилини Мехмет Шолль не зміг переграти Каньїсареса з позначки. На 50-й хвилині до точки вже підійшов Еффенберг, який виявився успішнішим за свого колегу. Долю кубку вирішували післяматчеві 11-метрові. Харгрівз не брав в участі в цьому карнавалі ударів з позначки. Зрештою, 5:4 на користь «Баварії», другий рік поспіль «кажани» виявились за крок до перемоги.

Гарет Бейл – найбільш титулований представник цього елітного клубу гравців. П’ять разів валлієць вигравав ЛЧ, всі перемоги звісно з «Реалом», чотири рази доклавши до цього свою голову та ногу. У 2014 році саме Гарет вивів «вершкових» уперед на 110-й хвилині у незабутньому фіналі проти «Атлетіко». Через два роки дербі знову повторилось у фіналі та на цей раз справа дійшла до серії пенальті. Бейл забив свій удар, вийшовши до точки третім та допоміг здобути трофей. Кінцевий рахунок 5:3. Наступного року валлієць виграв ЛЧ у рідному Кардіффі, здолавши «Ювентус» 4:1. У 2018 році в Києві Гарет оформив дубль в фіналі проти «Ліверпуля», особливо запам’ятавшись своїм голом через себе.

Всі вищезгадані футболісти вже закінчили власні кар’єри, тож Джуд Беллінгем, якому 29 червня виповниться тільки 21 рік, має всі шанси, щоб очолити цей перелік гравців за кількістю перемог в Лізі Чемпіонів. Перша вже є.