Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Шалена Австрія забила тричі Нідерландам та виграла групу смерті! Допомогла нічия Франції та Польщі
Відео

Оце так розвʼязка.

Блог — Телевізор
25 червня, 23:20
22

Група D Євро-2024 фінішувала шаленим третім туром з ну зовсім неочікуваними результатами. Найбільше здивувала Австрія, яка обіграла 3:2 Нідерланди.

Також піднесла сюрприз уже невмотивована турнірно Польща — відібрала очки у якраз мотивованої Франції.

Матч із перших хвилин пообіцяв бути веселим, коли вже на 6-й хвилині команди відкрили лік голам.

Це захисник австрійців Прасс прострілив з лівого флангу в штрафний, де його замкнув не партнер Александера, а опонент. Це Мален в падінні зрізав у власні.

Так на Євро-2024 стався уже сьомий автогол.

Такий зухвалий старт від андердогів зустрічі австрійців не був випадковістю. Команда Ральфа Рангніка провела чудовий перший тайм, перегравши суперника.

Як наслідок, до перерви Нідерланди ні разу не пробили у створ воріт, а Рональд Куман навіть не став чекати кінця першого тайму, щоб зробити заміни.

На 35-й хвилині замість Вермана вийшов Сімонс, що підтвердило провал початкового плану нідерландців на гру. На це ж вказав, власне, й пропущений, адже він прийшов з правого флангу оборони, на який в старті вийшов не Думфріс, а Ґертрейда.

Втім, ще до перерви у нідерландців стався шикарний шанс зрівняти. І стався він саме у Малена, який міг за тайм відзначитись в обидва боки. Але пробив повз ворота з цієї позиції.

Та свій гол підопічні Кумана забили уже на старті другого тайму. Ще й зіграла заміна. На 47-й хвилині саме Сімонс розігнав швидку атаку помаранчевих та віддав асист на Ґакпо.

Коді розібрався.

Іронічно, але цього разу на швидкий гол на початку тайму сталась швидка відповідь.

На 59-й хвилині Шмід головою замкнув подачу Ґрілліча.

Рикошетом від де Врея.

Куману не залишалось нічого іншого, як підсилювати атаку. Так на 72-й хвилині на полі зʼявився Веґорст. А вже на 76-й дебелий форвард віддав асист.

Ваут після навісу скинув на Депая, Мемфіс дотиком обробив мʼяч, а другим забив.

Наче все вказувало, що фаворит вже намацав свою домінацію, тому вже цього разу доведе справу до очікуваного завершення.

Але ж ні.

Австрія знову змогла швидко відповісти на пропущений. 80 хвилина. Баумгартнер розрізним пасом виводить Забітцера на третій гол команди Рангніка.

Марсель не хибить.

Ще більш скаженим такий хід поєдинку робило те, що на цей момент Франція у паралельному поєдинку грала внічию з Польщею, що вивело Австрію на перше місце в групі.

Зрештою, там вона й залишилась, не давши нідерландцям зробити те, що зробила сама. Забити втретє.

Ось вам і перша серйозна сенсація цього Євро. Австрія виграла групу у Франції та Нідерландів.

В другому матчі групи інтриги майже не було. І все ж поєдинок здивував. Польща, яка достроково втратила шанси на вихід з групи, неочікувано відібрала очки в одного з фаворитів турніру Франції.

Все ключове сталось в другому таймі. І з допомогою пенальті.

На 56-й хвилині Мбаппе, який повернувся до гри після перелому носа в матчі першого туру проти Австрії, реалізував 11-метровий за фол Ківьора проти Дембеле у власному карному.

Захисна маска не завадила Кіліану забити свій перший мʼяч на цьому Євро.

Полякам натомість допомогло повернення свого лідера. У відповідь на гол з пенальті Мбаппе, Левандовскі відповів своїм влучним ударом з 11-метрової позначки.

Щоправда, не з першого разу. Перший удар Роберта Меньян відбив, але вийшовши за лінію воріт. Тому Левандовскі перебив, й з другої спроби не схибив — хоч і ризикнув та пробив у той самий кут, що й першого разу.

Так колектив Міхала Пробержа здобув єдине очко на Євро, але яке внесло карколомні корективи в боротьбу за перше місце в групі.

Ці розклади стосуються й групи збірної України. Адже тепер відомо, що команда, яка посяде друге місце в групі Е (а нею цілком може бути Україна) в 1/8-й фіналу зійдеться з Францією.