Tribuna/Футбол/Блоги/Лев Матчу/Шапаренко і Зінченко виправились, Трубін – MVP, Ярмоленко – досі може: оцінки збірній України за матч
Спецпроєкт

У грі зі словаками не було багато індивідуальних провалів.

Блог — Лев Матчу
22 червня, 11:00
59

Збірна України зробила камбек проти Словаччини та здобула свою першу перемогу на Євро-2024 – 2:1.

Tribuna.com за підтримки національного спонсора української збірної команди з футболу «Львівського» на противагу статистичним порталам сформувала свою версію оцінок гравцям. Втім, не забуваємо, що «Левів Матчу» обирають саме вболівальники своїм голосуванням.

У грі зі словами фанати визнали найкращим Анатолія Трубіна – на його рахунку 4 сейви.

Щодо наших оцінок, то критерії не змінюються ось уже кілька випусків поспіль – враховується фактор очікування/реальність, а велику роль відіграє результат, тож за сьогоднішню перемогу ніхто не отримає бал нижче базової планки (6).

Вкотре нагадаємо, що це суб‘єктивний погляд – своїми версіями/запереченнями можете ділитись у коментарях.

Якщо у попередньому матчі голкіпер став антигероєм, то сьогодні – навпаки. Найвищу оцінку у складі отримав Трубін, оскільки серйозно врятував команду у ті 15 хвилин на старті, коли збірна знову виглядала погано.

Два сейви у дебюті матчу насправді були дуже складними, а головне потрібними. Перший – ногою після рикошету у ближній кут, другий – з близької дистанції. Потім Анатолій ще взяв удар зі штрафного, а у пропущеному голі важко знайти його провину. Нехай м‘яч і пролетів біля руки, але суперник пробивав з 5-6 метрів. Зреагувати та перегрупуватися – майже нереальне завдання, там залишалось сподіватись хіба на везіння.

І загалом Трубін випромінював впевненість впродовж усіх 90 хвилин, забираючи верхові м‘ячі під час фінального штурму словаків.

Так, у Тимчика було багато проблем в обороні, особливо на старті матчу. Пропущений гол – теж частково його відповідальність.

Але він отримає на пів бала вище базової оцінки з огляду на 2 фактори:

– Звісно, зона Олександра провалювалася, чим радо користався Хараслін. Проте варто згадати, що не тільки він винен у цьому, а й Ярмоленко, який часто обирав неправильну позицію та був не надто ефективним у захисті.

– Ця пара натомість багато чого дала команді в атаці. Їхня зв‘язка виглядала значно логічніше, ніж поява на полі Коноплі, який інколи дублює функції вінгерів, адже всі вони полюбляють йти в центр (і у підсумку перевантажують цю зону).

Прямолінійність Тимчика та його ривки по флангу вирішили дилему – він і не заважав, і використовував вільний простір. Щоправда, знову робив не найкращі передачі у карний, хоча міг забивати і сам – влучив у стійку.

Так вийшло, що центральні захисники часто не фігурували у грі, за винятком побудови атак та спроб діагоналями знайти партнерів попереду.

Ілля у цьому аспекті сьогодні був не настільки ефективним, ніж Матвієнко, але на противагу цьому видав кілька хайлайтів з відбором м‘яча. Один з них на 9-й хвилині взагалі розвинув перспективну контратаку.

Теж цілком пристойний матч. Ба більше, Матвієнко як мінімум кілька разів класно закидав у глибину, а одного разу вивів Мудрика 1 на 1 з голкіпером з флангу – на жаль, Михайло тим моментом не скористався. Загалом у центрбека «Шахтаря» аж 6/7 точних лонгболів.

Він претендував би на вищу оцінку, якби не пожежа на старті матчу з рикошетом при спробі вибити м‘яч – вона могла мати фатальні наслідки.

Зінченко програв ключове єдиноборство в епізоді з пропущеним голом – це факт.

Але сьогодні, на відміну від зустрічі з румунами, Олександр компенсував помилки у захисті роботою на атаку. На це зокрема й вплинула перебудова збірної, оскільки тепер у трійку захисників при володінні м‘ячем сідав не він, а Бражко. Тож Зінченко мав змогу грати ширше та активніше підтримувати атаки.

Один з таких ривків закінчився асистом – класним, розумним та ідеально виконаним технічно. Олександр точно реабілітувався, виконавши величезний обсяг як пасової, так і чорнової роботи. SofaScore, до речі, малює 10/11 виграних дуелей – тобто невдалої стала тільки та одна проти Шранца у повітрі.

Важка ситуація для оцінювання, адже багато різних «за» та «проти». З одного боку, Володимир дав величезний обсяг, добре відпрацював на захист та здійснив ключове перехоплення на початку контратаки, яка закінчилась першим голом.

З іншого боку, було кілька необов‘язкових помилок. Найбільше запам‘яталася втрата наприкінці першого тайму – словаки вибігали у контратаку з позиційною перевагою та могли відправляти Україну додому.

Тому середній рейтинг з перспективною росту на наступні матчі, якщо Бражко підтягне стабільність впродовж усіх 90 хвилин гри.

Схожа до Зінченка історія. За підсумками першого тайму Шапаренко, напевно, мав би один з найнижчих балів. По-перше, не зовсім порався з відведеною йому роллю у захисті – повинен був з другої лінії викидатись у пресинг на півзахисника, який опускається за м‘ячем, але, здається, жодного разу так і не вийшов переможцем з цих дуелей. По-друге, претензії до пасової роботи, а точніше до швидкості прийняття рішень – Микола часто обрізався та гальмував атаки.

Однак те, як динамівець зіграв після перерви – тотально інша розмова. Звісно, акцентувати треба на результативних діях – 1+1. Гол якісний – відклеївся від опонентів у карному та пробив в один дотик зі слабкої ноги. Асист же шикарний – топово помітив вривання Яремчука.

Був би MVP, якби не відверто посередній перший тайм та якби не присутність Трубіна серед конкурентів.

У порівнянні із вкладом Шапаренка може здатися, що різниця між ними всього у 0,5 бала – дещо несправедлива. Але спробуємо пояснити логіку:

– Судаков увесь матч провів приблизно на одному рівні: не просідав та не випадав з гри в окремі відрізки, як Микола;

– Георгій насправді став важелем активізації збірної після пропущеного голу, бо саме він розганяв наші небезпечні атаки, коли кількома діагоналями через все поле знаходив справа Ярмоленка.

Можливо, залученість Судакова була не такою, як хотілося б, але свою користь він приніс, а ще зробив передасист – тому й отримав оцінку трохи вище середньої.

Одразу згадка, за що Ярмоленку зрізано бали – провали на правому фланзі захисту на старті матчу, до яких Андрій напряму дотичний.

Проте капітан вкотре довів, що досі в порядку та здатен демонструвати свій високий рівень, якщо дозволяє фізична готовність. Хоча б на 60 хвилин, бо як показав другий тайм, надовго Ярмоленка не вистачило.

Судаков після пропущеного ставав важелем усіх якісних атак збірної, а Андрій – ключовим елементом «між» їхнім початком та завершенням. Він класно розбирався у себе на фланзі, як самостійно обігруючи партнерів, так і знаходячи у карному Тимчика чи Довбика.

Одним словом, солідний перформанс та якісна заміна травмованому Циганкову.

Вічний парадокс Мудрика. Він насправді показав все те саме, що й у матчі з Румунією. Але тоді став одним з найкращих, а сьогодні – одним з найгірших.

Його авантюрні спроби доречні тоді, коли у команди не йде гра та потрібно самотужки шукати гостроту. А якщо збірна діє непогано, як у період між пропущеним голом від словаків до заміни Ярмоленка, то Михайло випадає із загальної картини, часто втрачаючи м‘ячі та приймаючи нелогічні рішення.

Ба більше, Мудрик змарнував хороший шанс – після діагоналі Матвієнка вибігав на воротаря, але не зміг прокинути повз нього. Та й 11/12 виконаних передач вражають.

Якщо минулого разу довелося акцентувати на тому, що блідий перформанс Довбика напряму залежав від інертності усієї команди в атаці, то сьогодні він, як і Мудрик, просто «не встигав» за партнерами.

Артем дочекався своїх моментів, однак погано ними скористався – не влучив у ближній кут, обігравши захисника у карному, а згодом чомусь вирішив п‘ятою повертати на Ярмоленка замість того, щоб пробивати з кількох метрів.

Також візуально помітно, як оживилася команда у пресингу з виходом Яремчука – а це теж камінь у бік нинішнього виступу найкращого бомбардира сезону Ла Ліги.

Власне, частину позитиву про Яремчука згадано вище. Інша частина позитиву – гол та шикарний перший дотик, який навіть розлетівся у соцмережах серед іноземців.

Чому ж тоді не 8-8,5 на рівні з Шапаренком і Трубіним? Як мінімум через рішення/дії, які передували забитому м‘ячу та топовій самовіддачі на останніх хвилинах в обороні.

Найяскравіший приклад – контратака 2 в 2, в якій Роман віддав незручно передачу на Мудрика. Тим самим запоров шанс та зрізав собі оцінку.

Принаймні за першими відчуттями здалося, що нічого нового не дав команді після виходу на заміну – втомлений Ярмоленко епізодично виглядав гострішим та кориснішим, ніж свіжий Зубков.

Руслан Маліновський, Сергій Сидорчук та Максим Таловєров – без оцінки через малу кількість ігрового часу

Сергій Ребров та його тренерський штаб – 7

Старі проблеми нікуди не зникли – поганий початок матчу, зайва обережність, кадрові питання (чи не варто щось змінювати у лівому напівфланзі захисту). За це мінус.

Черговий камбек у другому таймі з вдалою реакцією на події, відчутна активізація команди після пропущеного та результативна заміна (Яремчук). За це плюс.

У підсумку виходить середній бал.

Сьогодні було значно краще, ніж кілька днів тому у Мюнхені проти Румунії. Тож сподіваємося на продовження позитивної динаміки – попереду Бельгія та боротьба за вихід у плей-оф.

Найкраще у блогах
Сьогодні, 20:13Автор
Роналду не планує завершувати кар'єру доки не виконає останнє бажання – воно пов'язане з сином
Сьогодні, 19:09Автор
Фани Англії знайшли старі твіти Пікфорда і затролили Аканджі – здивувалися як він не забив Джордану
Сьогодні, 17:41Блог
3 причини, чому мені було нудно дивитись Євро-2024 на MEGOGO
12
Сьогодні, 16:54Автор
Колишня повія-трансгендер розпочала кар’єру у клубі з аргентинської Прімери. Що там взагалі відбувається?
1
Сьогодні, 16:43Блог
«Головний антихрист в нашій країні – це Володимир Зеленський». Друг Мілевського після ракетної атаки РФ по Україні