Tribuna/Футбол/Блоги/FAVBET/Історія дня: нарешті на Євро – дублі! Одразу два, автори – не найочевидніші

Історія дня: нарешті на Євро – дублі! Одразу два, автори – не найочевидніші

Роззабивалися на прощання.

Блог — FAVBET
3 липня, 12:00
6

1/8 фіналу Євро-2024 завершилася – двома результативними матчами: Румунія – Нідерланди (0:3) і Австрія – Туреччина (1:2).

Разом з партнером проєкту FAVBET розповідаємо історію дня – як в обох матчах ми нарешті побачили дублі голів від футболістів. До речі, далеко не найочевидніших.

***

Розпочав цю «мінісерію» Доніелл Мален у матчі з Румунією. Причому відносно швидко – між голами пройшло близько 10 хвилин.

На 83-й Мален опинився у потрібному місці в потрібний час – дочекався, поки Коді Ґакпо виграє на лицьовій боротьбу у Дрегушина, отримав пас і пробив у порожній кут.

А на 90+3-й втік після кутового суперника з центра поля і забив другий.

Цікава деталь – головним героєм другого голу став... кросівок. Річ у тім, що незадовго до голу на поле якраз з того боку вибігла стороння особа – і, схоже, залишила своє взуття на газоні.

Воротар Румунії Флорін Ніце якраз «відфутболював» його куди подалі – поки Мален забивав свій гол. З іншого боку, інший кросівок мусив оббігати сам нідерландець.

Однак цікавіше те, що Мален навіть не був першим вибором Кумана на матч – розпочинав у запасі й замінив Стівена Бергвейна по перерві. Та й загалом його важко назвати ключовим для Нідерландів на Євро: так, в нього був вихід у старті на Австрію, але з Францією він провів усю гру в запасі, із Польщею – лише 29 останніх хвилин.

Зрештою, Мален – перший запасний, який оформив дубль на Євро з часів Саво Мілошевича на Євро-2000.

Також цікаво, що він перший автор дубля за Нідерланди на ЧЄ з тих, хто вийшов на заміну, в історії, який забив не Югославії – їй забивали Патрік Клюйверт, Руд Гелс та Марк Овермарс.

***

Мален міг би стати головною зіркою дня, якби не стався Меріх Демірал з Туреччини – центральний захисник (!), який також оформив дубль.

Причому перший гол на добиванні після кутового увійшов в історію Євро – забитий на 57-й секунді, він став найшвидшим коли-небудь у плей-оф ЧЄ.

А на 59-й хвилині Демірал знову забив – теж після кутового, але одразу головою.

Турецький футболіст став першим захисником на Євро, кому вдалося оформити дубль, з 1984-го! Тоді француз Жан-Франсуа Домерг двічі відзначився проти Португалії.

Окрім того, Демірал був корисним і в обороні: на його рахунку в грі з Австрією 17 вибивань мʼяча – востаннє одному футболістові стільки вдавалося ще на Євро-2008.

Утім, і на Демірала в Туреччині не дуже розраховували: у матчах з Грузією та Португалією він зʼявлявся на полі на заміну вже після 70-ї хвилини. У матчі з Чехією він вийшов з перших хвилин через перебір жовтих у Абдулкерііма Бардакчі, з Австрією – через аналогічну проблему в Самета Акайдина.

І так, це перші дублі цього Євро – хоча, наприклад, на усіх попередніх європейських першостях у ХХІ столітті це ставалося мінімум раз ще на груповому етапі.