Tribuna/Футбол/Блоги/FAVBET/Історія дня: Саутґейт – під жорстоким тиском, але на топтурнірах у Англії не було кращого тренера вже 58 років

Втім, цей Євро – ймовірно, останній турнір для нього.

Автор — Kostiantyn Stepaniuk
1 липня, 12:35
27
Історія дня: Саутґейт – під жорстоким тиском, але на  топтурнірах у Англії не було кращого тренера вже 58 років

Збірна Англії із голосним скрипом все ж вийшла у чвертьфінал чемпіонату Європи-2024, хоча вже складалося враження, що поразки у матчі зі Словаччиною було вже не уникнути.

Разом з партнером проєкту FAVBET розповідаємо історію дня – як тренер англійців Ґарет Саутґейт постійно знаходиться під тиском та критикою, але водночас б’є історичні рекорди, а його команда однаково перемагає.

***

У матчі зі Словаччиною гравці збірної Англії, яких на цьому Євро критикують найбільше з усіх представників топ-команд, повинні були довести і самим собі, і власним уболівальникам, що непоказний груповий етап був лише розігрівом перед важливими матчами і що справжньої команди «Трьох левів» ми ще не бачили.

Втім, вже з 25-ї хвилини колектив Саутґейта був у ролі наздоганяючого, і, незважаючи на те, що це «усього лише» збірна Словаччини, запах вильоту з турніру вже якраз наближався до лавки запасних англійців, як раптом на 90+5-й хвилині Джуд Беллінґем зробив ось це:

Так він врятував Англію від поразки та перевів гру у додатковий час.

Протягом ще основного 90 хвилин у Гаррі Кейна було декілька непоганих моментів, якими він не скористався, але у першій же атаці в екстра таймі 9-ка англійців був саме там, де потрібно – 2:1.

Зрештою, англійцям вистачило усього двох ударів у площину воріт Мартіна Дубравки. І хоч словаки перевіряли Джордана Пікфорда частіше (3 рази) та награли на вищий показник xG (1,89 проти 1,41), далі йде збірна Англії.

***

Запитання до Саутґейта?

Їх залишається дуже багато. Є надзвичайно велика ймовірність, що після чемпіонату Європи він більше не працюватиме з командою. Є відчуття, що він був за дві хвилини до власного остаточного звільнення, але його врятував Джуд. Але факт залишається фактом – англійці ще не програвали на цьому турнірі.

І це зокрема сталося й завдяки рішенням Ґарета. У матчі зі Словаччиною він перевів Букайо Сака на лівий фланг захисту після заміни Тріпп’єра та виходу Коула Палмера – словаки не знайшли цьому протиідії. Також тренер вперше на турнірі кинув у бій Айвена Тоуні – і той відзначився вирішальним асистом на Кейна.

«У мене до кінця було дивне відчуття, що результат матчу не вирішений наперед, і я знаю, що зараз це звучить смішно. Ми давили», – сказав Саутгейт на пресконференції після гри.

Для Саутґейта ця перемога стала історичною. Востаннє Англія перемагала на великому турнірі аж 58 років тому, коли легендарний Боббі Мур підняв над головою Кубок світу – надалі були виключно провали. З 1966-го про 2016-й рік у «левів» було усього 6 перемог у плей-оф великих турнірів. У Ґарета, який очолив команду у вересні 2016-го, вже 7.

Окрім цього, серед усіх головних тренерів в історії збірної Англії (окрім «одноматчевих») Саутґейт має другий найкращий показник середньої кількості очок за матч – 2,08 у 99 поєдинках. Вищий лише у Фабіо Капелло – 2,19 у 42 зустрічах.

Англія – все ще на Євро, а отже все ще претендує на перемогу у турнірі. Наступний крок – потужна збірна Швейцарії, яка вже залишила за бортом італійців. От там і побачимо, чи справді англійці хочуть виграти цей трофей.