Tribuna/Футбол/Блоги/FAVBET/Збірна першого туру Євро: центрбек з Туреччини, румун з двома асистами, бенефіс півзахисників

Зібрали найкращих в одну команду.

Блог — FAVBET
19 червня, 17:00
12

На головному турнірі року у футболі всі збірні вже провели по одному матчу – це означає, що перший тур закінчено. Ми побачили розгроми, сенсації, красиві забиті м'ячі, автоголи та навіть переламані носи.

А тепер саме час підбити невеликий підсумок – разом з партнером проєкту FAVBET зібрали найкращих футболістів першого туру Євро-2024.

Воротар

Унаї Сімон (Іспанія)

Перемога Іспанії над Хорватією може викликати помилкове враження у тих, хто не дивився поєдинок. Підсумковий рахунок 3:0 не зовсім достовірно відображає картину матчу, адже Модрич та компанія мали дуже багато моментів, щоб забити – і зробити це неодноразово. Порівняйте хоча б показник очікуваних голів: 2.01 у «Фурії рохи» – 2.38 у бронзових призерів останнього чемпіонату світу.

Однією з причин, чому Хорватії так і не вдалося забити у ворота суперника, став Унаї Сімон. На його рахунку 5 сейвів, у тому числі й відбитий пенальті після удару Петковича. Навряд чи іспанцям вдасться закінчити цей турнір «сухими», але Сімон значно підвищує шанси команди на підсумковий успіх, якщо продовжить демонструвати такий же рівень гри.

Захисники

Ерік Янжа (Словенія)

Великі турніри збірних потрібні хоча б для того, щоб відкривати світу нові імена. Еріку Янжі 30 років, стабільно грати за збірну він почав лише рік тому, жодного разу в кар'єрі не виступав у топлігах (бігав у Словенії, Чехії, Хорватії та у чемпіонаті Кіпру), зараз є гравцем польського «Гурніка». Але після матчу проти Данії він, напевно, потрапив у шорт-листи багатьох європейських клубів. І справа не тільки в його красивому забитому м'ячі, Ерік створював загрозу на правому фланзі данців, був активний з першої до останньої хвилини, намагався допомогти відзначитися партнерам – його показник xA у тому поєдинку становив 0,82, та й сам активно бив – завдав 3 із 11 ударів своєї команди. Точно заслужив бути у збірній туру.

Натан Аке (Нідерланди)

Своїм виступом Ерік Янжа відібрав місце в команді туру у Марка Кукурельї та Натана Аке. Однак нідерландець видав настільки крутий матч проти збірної Польщі, що залишити його за бортом було б дуже несправедливо. Відразу скажемо, що в даному випадку ми трішки схитрили – Аке хоч і провів матч першого туру в ролі лівого захисника, однак ми знаємо, що він може класно грати і в центрі, тож поставимо його сюди. Хоча, звичайно, навряд чи він би узяв участь у двох голах своєї команди, якби грав центрбека, але дозволимо собі закрити очі на цей момент.

Самет Акайдин (Туреччина)

30-річний захисник збірної Туреччини не забивав голи і не віддавав гольові передачі у переможному матчі з грузинами, однак його одноголосно визнали найкращим гравцем команди в першому турі. І цілком заслужено. Самет виявив високий рівень гри в захисті практично за всіма основними показниками – виграв 7 з 8 дуелей, зробив 6 виносів, двічі блокував удари і тричі відбирав у суперників м'яч. Але цифри – не головне. Головне – те, що він зробив на 90+6-й хвилині. Коли турецький воротар вже був відіграний, лише голова та реакція Акайдина врятували турків від втрати очок. Блискучий сейв, який точно увійде до добірки найкращих моментів цього турніру.

Факт, у який дуже важко повірити – це був дебютний матч Дані Карвахаля на чемпіонатах Європи.

Він не перестає дивувати своєю результативністю. До шести голів за «Реал» у сезоні 2023/24 правий захисник додав ще один результативний удар у грі з хорватами. Дані встигав приносити користь не лише при атакуючих діях команди, а й непогано виконував свої прямі обов‘язки у захисті. Відсоток точності пасів теж заслуговує на похвалу – 92%. Взаємодія на фланзі з Ламіном Ямалем, можливо, поки що не ідеальна, але по ходу турніру ми точно побачимо, як вона покращуватиметься.

Півзахисники

Мішель Ебішер (Швейцарія)

Вибрати гравців у центр поля для нашої символічної збірної за підсумками першого туру було неймовірно складно, адже успіх багатьох команд залежав саме від гравців, які виконують цю роль. Той факт, що в цю команду не потрапили Тоні Кроос, Граніт Джака та Ніколо Барелла – говорить багато про що, адже вони провели чудові поєдинки.

Однак є гравці, які вразили ще більше. Настільки, що їх не можна було проігнорувати. Один із них – Мішель Ебішер зі збірної Швейцарії. Він був одним із лідерів сенсаційної «Болоньї», а тепер хоче допомогти і своїй збірній здивувати всю Європу. Чи треба детально розписувати, чому Ебішер у символічній команді? Думаємо, ні. Коротко: він тут за феноменальний асист на Квадво Дуа та за свій приголомшливий удар наприкінці першого тайму, що гарантувало Швейцарії перші три очки на турнірі.

Перед стартом турніру головним побоюванням данських уболівальників було питання – чи зможе кістяк збірної продемонструвати гідний рівень після непереконливого сезону у своїх клубах? Крістіан Еріксен – гравець «МЮ», це багато про що говорить. Однак він заспокоїв фанатів своєї збірної вже на 17-й хвилині, забивши гол у першому ж матчі на Євро після жахливої ​​історії із зупинкою серця на минулому турнірі. Крістіан був головною дійовою особою при побудові практично всіх атак збірної Данії: на його рахунку третина ударів своєї команди (5 із 16), 7 ключових пасів, а міг додати до голу ще й асисти, якби партнери краще розпоряджалися моментами. Це був саме той Еріксен, на якого ми давно чекали.

Фабіан Руїс (Іспанія)

Навряд хтось очікував, що саме Фабіан Руїс стане головним гравцем збірної Іспанії у першому турі. У кваліфікації та під час підготовки до Євро Фабіан чергував виходи у старті з матчами на лаві запасних, але де ла Фуенте все ж таки вирішив довірити йому місце в основі у поєдинку зі збірною Хорватії. І не помилився.

Як і у Мішеля Ебішера, на рахунку Руїса гол та асист. І навіть візуально їхні дії в цих випадках були схожі – виводили партнерів віч-на-віч під час гольових передач і точно пробивали в кут, коли забивали другі голи своїх команд. Хорвати були неідеальні, а Фабіан чудово користувався цим, вирішивши результат зустрічі своїми діями в першому таймі.

Форварди

Коді Ґакпо (Нідерланди)

Коді дуже непогано провів кінцівку сезону в «Ліверпулі» – і переніс свою форму в матчі за збірну Нідерландів. У поєдинку проти збірної Польщі він був найкращим гравцем своєї команди. Саме його гол у середині першого тайму дозволив «Оранье» повернутися в гру та почати все з чистого аркуша. Однак Коді був активний протягом всього матчу – активно бив, 5 із 5 успішних спроб дриблінгу, виграв 15 із 18 дуелей, а також заробив на собі чотири фоли. У 2022-му ми вже бачили його жвавий старт на великому турнірі, коли він забив три голи в трьох матчах групового етапу на ЧС. Тоді нідерландці дійшли чвертьфіналу. Подивимося, як буде цього разу.

Кай Гаверц (Німеччина)

На Євро-2024 багато центрфорвардів, які можуть злякати суперників лише своїми прізвищами – Кейн, Мбаппе, Лукаку, Мората, Роналду. Проте за підсумками першого туру це місце у нашій символічній команді посідає Кай Гаверц, якого важко назвати класичною дев'яткою. Кай був одним із найкращих гравців збірної Німеччини у дебютному матчі турніру, оформивши гол+асист ще у першому таймі. Так, хтось скаже, що не треба мати великий талант, щоб забивати з пенальті, проте Гаверц зробив і багато роботи, яка зазвичай залишається непоміченою вболівальниками.

Денніс Ман (Румунія)

Конкуренція на позиції правого флангового атакуючого гравця була не найвищою, тому Денніс Ман зі своїми двома асистами у поєдинку проти збірної України виглядає головним кандидатом на місце у команді. Правий вінгер, який провів клубний сезон у «Пармі», зробив своє літо більш насиченим на пропозиції від більш статусних клубів, а лівий фланг нашого захисту дуже непогано йому в цьому допоміг. Так, далеко не всі його спроби дриблінгу були вдалими, та й 10 втрат м'яча – такий собі показник, але все ж таки він відіграв ключову роль у сенсаційній перемозі збірної Румунії.