Tribuna/Футбол/Блоги/FAVBET/Історія дня: як за 3 матчі суботи побили 4 важливих рекорди Євро

1

Другий ігровий день на Євро-2024 подарував чимало емоцій: збірна Швейцарії у видовищному матчі розібралася із Угорщиною, Іспанія розбила Хорватію, а Італія, попри пропущений на першій хвилині м'яч, взяла гору над Албанією.

Разом з партнером проєкту FAVBET розповідаємо історію дня – як у один ігровий день побили 4 історичних рекорди турніру.

Рекорд №1: Собослаї – наймолодший капітан в історії Євро

Домініка Собослаї називають найталановитішим угорським футболістом за останні 60 років. Він – найзірковіший гравець своєї команди, виступає у одному із найкращих клубів планети та має рекордну в історії трансферну вартість серед усіх футболістів своєї країни.

У 23 роки Собослаї вже награв 48 матчів за національну команду, в яких забив 12 голів та віддав 6 асистів – і понад 90% цих результативних дій Домінік зробив у офіційних (не товариських) матчах.

Сучасну збірну Угорщини абсолютно неможливо уявити без своєї «десятки» та футболіста, який у матчі зі Швейцарією, окрім своєї гольової передачі на Барнабаша Варґу, встановив рекорд чемпіонату Європи – у 23 роки, 7 місяців та 21 день став наймолодшим капітаном в історії турніру.

Рекорд №2: Ямаль – наймолодший гравець в історії Євро

Скільки ж розмов ходить про Ламіна Ямаля! 16-річний вінгер «Барселони» зробив 17 результативних дій у клубному сезоні, отримав виклик на чемпіонат Європи та відразу ж став одним із ключових футболістів у команді Луїса де ла Фуенте.

У матчі Іспанії зі збірної Хорватії Ямаль з’явився у стартовому складі у 16 років, 11 місяців та 2 дні та, як ніхто і не сумнівався, встановив рекорд чемпіонату Європи, ставши наймолодшим гравцем який коли-небудь грав на турнірі.

Втім, і це ще не все.

Рекорд №3: Ямаль – наймолодший футболіст, який зробив результативну дію на Євро

Ямаль не збирався зупинятися на одному досягненні і, коли хорвати думками вже знаходилися у роздягальні після холодного душу у першому таймі, на 45+2-й хвилині віддав фантастичну передачу у штрафний майданчик після розіграшу штрафного, на яку відгукнувся Дані Карвахаль.

Логічно, що таким чином Ламін став наймолодшим футболістом, який зробив результативну дію на чемпіонаті Європи.

Бережіться, він поб'є ще не один рекорд (цього Євро).

Рекорд №4: Албанія забила найшвидший гол в історії Євро

На що могла сподіватися Албанія напередодні турніру, граючи у групі з Хорватією, Італією та Іспанією? Балканську збірну списали з рахунків ще до початку чемпіонату Європи, але вони вписали себе в історію вже на першій же хвилині матчу з італійцями.

Федеріко Дімарко невдало вкинув аут на самісінькому початку зустрічі, а атакувальний хавбек албанців Недім Байрамі ідеально скористався його помилкою та на 23-й секунді відкрив рахунок у матчі, забивший найшвидший гол в історії Євро.

Італія, зрештою, забила двічі ще у першому таймі та довела поєдинок до перемоги 2:1, але албанці – уже в історії. Подивимося, скільки потрібно буде часу, щоб побити їхній рекорд.

***

Бонус: у п'ятницю, коли Німеччина зустрічалася із Шотландією, Юліан Нагельсманн у віці 36 років, 10 місяців та 22 днів став наймолодшим тренером в історії Євро.

Пройшло лише 2 дні турніру у 2024-му, а цей Єврочемпіонат вже 5 разів записав себе в історію.