Tribuna/Футбол/Блоги/ЄВРО-2024/Іспанія – криптоніт для Німеччини на великих турнірах. Вже вчетверте поспіль стали на заваді
Відео

Востаннє проходили ще у 1988-му.

Блог — ЄВРО-2024
5 липня, 22:30
1

Збірна Німеччини покинула домашній Євро-2024 на стадії чвертьфіналу – програла Іспанії, пропустивши на 120-й після порятунку на 90-й.

Цей виліт символічний ще й у тому плані, що іспанці вже вчетверте поспіль вставляють палки у колеса німецькій команді. Востаннє Іспанію на великих турнірах Бундестім перемагала ще у 1988-му, а у ХХІ столітті успіхів не мають.

Євро-2008 – поразка у фіналі з переможним голом Торреса

Першим у цій хронології є фінал Євро-2008, який проходив в Австрії та Швейцарії. Обидві збірні потужно виглядали на турнірі, тому логічно зустрілись у вирішальному матчі, де все вирішив єдиний гол Фернандо Торреса – він протиснув Філіппа Лама наприкінці першого тайму:

Сам легендарний форвард згадував, як тоді мотивував головний тренер Луїс Арагонес – запевняв, що він оформить дубль. Ну, майже вдалося, але й одного м‘яча вистачило.

ЧС-2010 – Пуйоль вибив німців у півфіналі

Через 2 роки іспанці пішли за наступним титулом та на шляху вдруге зустрілися з Німеччиною – тепер у півфіналі ЧС у ПАР.

Все знову вирішив один удар. Його на 73-й хвилині завдав гравець, який був присутній на нинішньому матчі:

Той, що кучерявий. Іронічно, але Карлес Пуйоль з кутового головою пробив у дуже схожому стилі, як Мікель Меріно сьогодні на 120-й хвилині чвертьфіналу. Вболівальники уже порівнюють:

ЧС-2022 – шалена група, коли обидві збірні були за крок до вильоту

У Катарі майже сталася історична подія – Японія та Коста-Рика могли вибити у групі водночас як іспанців, так і німців. Були близькі до цього на 70-й хвилині, коли Німеччина поступалася 1:2 північноамериканцям.

Команда Гансі Фліка все ж вирвала перемогу 4:2, але у плей-оф не вийшла. Зокрема через те, що у другому турі втратила очки з Іспанією – 1:1 з голами Морати та Фюллькруґа.