Tribuna/Футбол/Блоги/ЄВРО-2024/Демірал святкував гол жестом турецьких правих екстремістів – УЄФА розпочав розслідування

Можуть забанити до кінця турніру.

Блог — ЄВРО-2024
3 липня, 21:35
8

Герой збірної Туреччини в 1/8 фіналу Євро Меріх Демірал, дубль якого у ворота Австрії став переможним, ризикує пропустити чвертьфінал проти Нідерландів (та і весь турнір загалом).

Усе через жест, яким 26-річний захисник відсвяткував другий гол.

Демірал показав символ турецьких ультраправих «Сірі вовки». Це обурило навіть міністерку внутрішніх справ Німеччини

У матчі проти Австрії Меріх відзначився двома голами, другий з яких став переможним для Туреччини. Саме його на 59-й хвилині Демірал відсвяткував особливим чином.

Це вітання характерне групі турецьких ультранаціоналістів під назвою «Сірі вовки». Як повідомляє Deutsche Welle, німецька влада вважає її націоналістично-екстремістською з антисемітськими та расистськими поглядами.

За даними АР, «Сірих вовків» заснували у минулому столітті як молоде крило ультраправої політичної сили Туреччини «Партія націоналістичного руху». Вона сьогодні є наближеною до чинного президента країни Реджепа Тайїпа Ердогана та його керівної політсили «Партія справедливості та розвитку».

Це обурило міністерку внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер. У себе в твіттері вона написала:

«Символіці турецьких правих екстремістів не місце на наших стадіонах. Використання чемпіонату Європи з футболу як трибуни для расизму абсолютно неприпустиме. Очікуємо, що УЄФА розслідує цю справу та розгляне санкції».

Згодом німецькі ЗМІ повідомили, що УЄФА дійсно розпочав розслідування з цього приводу.

Демірал не вперше відзначається подібним, а на цьому Євро вже були схожі кейси

У 2019 році УЄФА уже штрафував федерацію футболу Туреччини через те, що гравці її збірної показали військові салюти до власних вболівальників під час матчів кваліфікації на Євро. Цим вони виразили підтримку турецької воєнної операції в Сирії, що відбувалась в той період.

Одним з гравців, які показали цей салют, був і Демірал (по центру):

Схожий випадок трапився на поточному ЧЄ ще до вчинку Демірала. На груповому етапі УЄФА уже дискваліфіковував на два матчі нападника збірної Албанії Мірлінда Даку, бо той після матчу з Хорватією (2:2) в другому турі кричав разом з фанатами «н###й Македонію та н###й Сербію».

Якщо Демірал отримає дискваліфікацію – це може бути вже до кінця турніру, адже матчів залишилося не так багато.