Tribuna/Футбол/Блоги/ЄВРО-2024/Туреччина – шалений рекордсмен: забивали найшвидший гол в історії ЧС, а тепер і плей-оф Євро

Пробили Австрію ще до другої хвилини.

Блог — ЄВРО-2024
2 липня, 22:36

Збірні Австрії та Туреччини грають між собою в 1/8 фіналу Євро-2024.

• Туреччина відкрила рахунок вже на 57-й секунді – це зробив Меріх Демірал: опинився в потрібному місці на добиванні.

Цікаво, що це лише другий вихід Демірала в основі на цьому Євро – у матчах з Грузією та Португалією він зʼявлявся на полі на заміну вже після 70-ї хвилини.

• Цей гол – найшвидший в історії плей-оф Євро. Попередній рекорд належав Роберту Левандовському – у 2016-му у чвертьфіналі між Польщею та Португалією він забив на відмітці 1:40.

• Туреччині також належить рекорд і найшвидшого голу ЧС – не лише в плей-оф, а взагалі. На чемпіонаті світу 2002 року гравець Туреччини Хакан Шюкюр відзначився у матчі за третє місце з Південною Кореєю вже на 11-й (!) секунді гри.

• Якщо памʼятаєте, то найшвидший гол в історії Євро був теж забитий на цьому турнірі. Це зробив албанець Недім Байрамі у матчі першого туру групового етапу з Італією – відзначився на 23-й секунді.

Гол Демірала – другий найшвидший в історії турніру загалом та найшвидший в плей-оф. Загалом же з шести найшвидших голів Євро одразу чотири – цьогорічні: крім Байрамі та Демірала, четвертим також став гол бельгійця Юрі Тілеманса Румунії (1:13), шостим – гол грузина Хвічі Кварацхелії Португалії (1:34).