Tribuna/Футбол/Блоги/ЄВРО-2024/😱 Грузія знову дивує! Взяли дебютні очки на Євро — Мамардашвілі тягнув майже все, що летіло у ворота
Video

У них був момент життя на 90+5-й.

Блог — ЄВРО-2024
22 червня, 17:55
5

Збірна Грузії продовжує дивувати на дебютному для себе Євро – після бойової гри з Туреччиною змогла відібрати очки у Чехії (1:1).

Герой матчу – Мамардашвілі. Тягнув майже все (11 сейвів)

Героєм грузинів очевидно є їхній голкіпер – Гіоргі Мамардашвілі з «Валенсії». Чехія неймовірно тиснула з перших же хвилин, але він тягнув усі удари.

Ось кілька найяскравіших прикладів:

Щоправда, чехи таки забили, однак ВАР скасував гол через гру рукою. Мамардашвілі тут теж постарався – впевнено пішов на вихід, а м‘яч зрикошетив у руку саме після його дуелі з Гложеком.

У другому таймі Мамардашвілі взагалі збільшив свій здобуток до 11 cейвів, 3.19 відведених голів та оцінки 9.7 від SofaScore. За порятунками це найкращий перформанс Євро-2024.

Грузія забила з пенальті на 45+4 – після того, як змарнувала неймовірний момент. Але перемогу не втримала

Грузини натомість у своїх поодиноких атаках все одно створювали небезпеку та двічі претендували на пенальті. Спочатку в епізоді з боротьбою Мікаутадзе та Крейчі у карному, але рефері на падіння не відреагував:

Другий момент – у компенсований до першого тайму час. Грузія після подачі штрафного втратила шалену можливість забити – з близької дистанції потягнув голкіпер чехів Станек:

Проте ВАР помітив гру рукою в момент навісу. Що цікаво, винуватцем став центрбек Гранач – той самий, який у матчі з Португалією забив автогол та подарував супернику переможний м‘яч на 90+.

Удар реалізував Мікаутадзе. Це його другий гол на турнірі, стільки ж у Мусіали та словака Шранца.

Також він став першим гравцем за 12 років, який забив обидва дебютні голи своєї збірної на Євро. Попереднім був Андрій Шевченко у 2012-му.

Втім, без пропущеного після перерви теж не обійшлося – на кутовому після влучання у стійку на добиванні загубили Шика. Патрик, до речі, випередив Мілана Бароша за голами на Євро (6 проти 5) та став рекордсменом збірної.

Все могло закінчитись дуже драматично з перемогою Грузії – Лобжанідзе не завершив контратаку на 90+5.

***

🔹 Статистика ударів у матчі – 26 (11 у площину) проти 6 (2 у площину) на користь чехів;