Tribuna/Футбол/Блоги/31 СЕКТОР/10 цікавих фактів про Євро-2024: дальні удари, голи в компенсований час та розгромні рахунки

Блог — 31 СЕКТОР
21 червня, 14:40

Євро-2024 продовжує дивувати.

***

Майже в кожному матчі Чемпіонату Європи траплялося щось цікаве. Збірні оновлювали рекорди і створювали власні. У цьому списку підготував для вас найцікавіші факти, які вже сталися під час Євро-2024 у Німеччині.

Німеччина: Флоріан Вірц та Джамал Мусіала

Забивна парочка із збірної Німеччини приголомшила усіх своєю результативністтю в першому матчі на домашньому турнірі. Вірц став наймолодшим автором голу своєї національної збірної на Чемпіонатах Європи. Таким чином, він побив рекорд Кая Гавертца.

Дует Віртца та Мусіали встановив ще один цікавий показник. Вони наймолодші гравці, які забили гол за Німеччину. Також вперше за всю історію турніру два гравця у віці 21 року забили за одну збірну в одному матчі.

І додаємо ще один факт – Німеччина у матчі проти Шотландії здобула свою найрозгромнішу перемогу на таких турнірах. До того ж, рахунок 5:1 – став рекордним для матчів-відкриття.

Нестаріючі Модрич та Роналду

Тільки три футболісти зіграли на 9! різних Чемпіонатах Європи та Світу. Окрім легендарного німця Лотара Маттеуса додались нинішні зірки збірних Хорватії та Португалії. Ветеран Лука Модрич, хоч і не був багатослівним з журналістами коментуючи провальну гру в двох матчах групового етапу, але свій внесок у збірну він зробив.

Аналогічно і Кріштіану Роналду. Португалець штампує рекорд за рекордом і обов'язково захоче забити. Поки що, у грі з чехами він не зміг це зробити, але ще є матчі. Роналду також приєднався до цієї трійки і може ми навіть побачимо його на ЧС-2026.

Розгром в першому таймі – тренд Євро-2024

Взагалі розгроми на таких турнірах відбуваються не часто. За всю історію Євро тільки чотири команди лідирували з різницею у 3 голи до перерви. У 84-му французи громили бельгійців, у 2016 – французи громили ісландців.

А ось на Євро-2024 вже два таких матчі. Німці в матчі-відкриття відверто знущалися над шотландцями, а також іспанці проїхались по хорватам. Тим паче, в тому матчі свої рекорди встановив талановитий Ламін Ямаль. Схоже, цей Чемпіонат Європи буде багатим на несподівані розгромні результати в перших таймах.

Франческо Тотті більше не рекордсмен італійців, а збірна встановлює рекордну серію

Ніколо Барелла забив 10! голів за збірну Італії, а цей показник є вищим, ніж у легендарного форварда «скуадри адзурри». Тотті забив лише 9 м'ячів за національну збірну.

Діючі чемпіони Європи також встановили прекрасну серію. Італійці не програвали у останніх 10 матчах на Чемпіонатах Європи. Проте, їх стрік вже перервала збірна Іспанія та Ріккардо Калафьорі. Італієць став першим в історії збірної, який забив у власні ворота.

Також італійці вигравали свій дебютний матч на п'яти Євро: проти росії у 96-му, проти Туреччини у 2000-му та 2020-му, проти Бельгії у 2016-му, проти Албанії у 2024-му.

Коді Гакпо – on fire

Є такі гравці, які в клубному футболі показують мало, а за збірну їм все вдається. Складається враження, що Коді саме з таких. Гакпо забив перший гол Нідерландів на ЧС-2022 і тепер відзначився першим на Євро-2024. Його гол у ворота Польщі став одним з переможним.

Також нідерландець наніс більше ударів за перший тайм, чим будь-який футболіст у всіх матчах на Євро-2024. Гакпо намагався засмутити Щенсного цілих п'ять разів.

10-й номер – фартовий для збірної Англії

Поки Гарет Саутгейт проводить в якості головного тренера 96-й матчів, його гравці в економ-режимі обігрували сербів. До речі, нинішній наставник трьох левів перегнав сера Боббі Робсона за кількісттю матчів проведених на тренерському містку. Під керівництвом Саутгейта англійці перемагали у своєму першому матчі на усіх великих турнірах.

Але є інша сторона медалі – Англія ще жодного разу не вигравала два перших матча на Євро. А ось Гаррі Кейн суммарно забив 13 голів на великих турнірах. Англієць забивав у ворота суперників більше, ніє Руні та Оуен разом взяті.

Джуд Беллінгем завдяки своєму голу продовжив забивну серію 10-х номерів у національній збірній. До нього під десяткою забивали: Стерлінг (2020), Руні (2012, 2016), Оуен (2000, 2004) та Шерінгем (1996). Англія також стала першою командою, яка зберегла свої ворота недоторканими в п'яти поспіль матчах на Євро.

Багато голів з-за меж штрафного – у Станчу найменший xG

Вже стало зрозуміло, що тренд цього Чемпіонату Європи – голи з дальних дистанцій. Віртц, Джан, Ебішер, Юльманд, Барелла, Гакпо, Янжа, Марін та Станчу. Двічі постраждала збірна України. Особливо вдався удар у Ніколае Станчу. Румун забив у ворота Луніна маючи показник очікуваного голу – 0,02.

Поки Шмейхель жаліється на м'яч турніру, називаючи його «ідеальним для нападників» напротивагу Кейну він подобається. Датський голкіпер сказав, що до такого м'яча важко підібрати рукавички, у той час, як польові гравці зазначають, що ігровим снарядом грати максимально приємно.

Тільки три футболісти забивали на Євро у свій день народження

Відсвяткувати таку подію на футбольному полі мріють усі футболісти. А якщо заб'ють гол – то радості немає меж. Так сталося з Андрієм Крамаричем. Хорват вразив ворота албанців та зробив сам собі подарунок. До нього також приєдналися Веслі Снайдер у 2008-му і Жан-Франсуа Домерг у 1984-му.

Можливо, цей список ще вдасться поповнити, якщо на Євро грають раки по гороскопу. А то якось три футболісти під таку цікаву подію – дуже мало.

Джердан Шачірі – герой Швейцарії

Ніхто з європейців, окрім Шачірі, не забивав поспіль на шести великих турнірів. Для Джердана це величезний успіх. Він відзначався на ЧС-2014,2018,2022 та Євро-2016,2020,2024. Тим паче, що швейцарець забиває дуже круті голи. То боковими ножицями, то вміло підкручує м'яча у дальну дев'ятку.

Голи в доданий час рахуються!

Страшний кошмар для Олега Володимировича Блохіна. Він не хотів, щоб голи пропущені його командою після 90-ї хвилини йшли в результат поєдинку. Не знаю, звідки взялась у Блохіна така ненависть до пропусків в кінці матчу, але на Євро-2024 їх вже багато.

У доданий час другого тайму на Євро-2024 було забито шість голів, а це вже на один більше, ніж за весь Чемпіонат Європи у 2020.